SON DAKİKA

“CEMEVLERİMİZİN KAPILARINI ÖĞRENCİLERİMİZE AÇIYORUZ”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi, öğrencilerin yaşadığı barınma sorununa ilişkin açıklama yaparak, “Tüm cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz, şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz” dedi.

PSAKD Genel Merkezi, üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma problemine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“CEMEVLERİMİZİN KAPILARINI ÖĞRENCİLERİMİZE AÇIYORUZ”

Yurt ya da ev bulma konusunda zorluk yaşayan öğrencileri cemevlerinde ağırlayabileceğini duyuran PSAKD yönetimi, şu duyuruda bulundu:

“Biz Aleviler dünden bugüne toplumun bilim ve sanatın öncülüğünde ilerleyebileceğine inanan bir halk olduk. Bu uğurda çeşitli bedeller ödeme pahasına da olsa vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Bugün de Hünkar’ın ‘İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır’ sözü yolumuzun pusulası olmaya devam etmektedir. Son zamanlarda üniversite öğrencilerimizin, özellikle büyük kentlerde yurt ya da ev kiralama konusunda zorluk çektiklerini görmekteyiz. Bu yüzden dili, dini, ırkı ne olursa olsun ‘iyiler iyidir’ diyerek dayanışma adına Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak ülke genelindeki tüm cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz, şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*